YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: 23 Mart’ta kapasiteye sahip tüm üniversitelerde uzaktan öğretim başlayacak.

  • 23 Mart Pazartesi uzaktan eğitim kapasitesine sahip olan bütün üniversitelerimizde dijital imkanlar ile uzaktan öğretim süreci başlayacaktır. Ön lisans ve lisans düzeyindeki bu uygulama ve yaklaşıma, lisansüstü düzeyde de imkan tanınacak; denetlenebilir olma kaydıyla uzaktan öğretim ve dijital imkanlar kullanılarak bu süreçlerde de bir kesinti olmaması sağlanacaktır.
  • 123 üniversitemizde Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) bulunmaktadır. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart’ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır. Altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerimizin ihtiyaçları da YÖK koordinasyonunda diğer üniversitelerle işbirliği içerisinde giderilecektir. Bu istikamette de planlamalarımız vakit geçirilmeksizin hayata geçirilecektir.
  • İçeriğe destek olmak ve bu alanda çeşitliliği artırmak amacıyla TRT tarafından YÖK’e tahsis edilecek kanal üzerinden daha geniş öğrenci kitlesinin aldığı ortak dersler yayınlanacaktır.
  • (Vizelerin internet üzerinden yapılması) Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz.”

Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Araştırma Merkezi 

Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü 22 Şubat 2018 tarihinde kurulmuştur.

Şuanda:

Merkezin koordinasyon birimlerinde temel derslerden Yabancı Dil-I ve Yabancı Dil-II dersleri uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

Lisans programlarından Ebelik Lisans Tamamlama, Tezsiz Yüksek Lisans programlarından ise İktisat, Finans Ekonomisi ve Yönetimi, e-MBA, Lojistik Yönetimi ve Eğitim Programları ve Öğretim programları aktif olarak uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.

https://uzem.ege.edu.tr/index.php

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.