Bu bölüm için hangi yetenek ve becerilere sahip olmak gerekir?

Kesinlikle insanları dinlerken çözüm odaklı dinlemeniz gerekir. Çünkü karşı taraf sizden hızlı ve doğru çözümler bulmanızı bekler. Bu yüzden olaylara geniş açıdan bakabilmek, empati yeteneğine sahip olmak, yerinde konuşup yerinde dinlemek bölümün gerektirdiği önemli özelliklerdir.

Eğer bu puandan daha iyisini yapsaydın hangi bölümü tercih ederdin?

Alanım farklı olsa da bu puandan daha iyi (çok daha iyi ) yapsaydım tıp tercih ederdim

Bölümün en avantajlı yanları ne?

Çalışma koşulları diyebilirim. Çocuğundan yaşlısına dilediğiniz kesimle birebir irtibatta olmak ve onları yakından tanımak çok keyifli

Bölümün dezavantajlı yanları ne?

(Devlet düşünenler için) atanma sıkıntısı. Her yıl artan yığılma, atanmayı zorlaştırıyor. Umarım bir çare bulunurJ

Bölümüne maddi anlamda bakacak olsan… Kısacası para kazandırır mı? 😊

Çoğu bölüm gibi her şey size bağlı. Fakat en temelini söyleyecek olursam devlet kurumlarına atanan bir PDRci hayatını çok rahat şekilde devam ettirecek kadar para kazanabiliyor. Özeldeyse bunun tabii ki sınırı yok. Kendi becerinize ve yetkinliklerinize bağlı.

Bu mesleğin günümüzdeki ve gelecekteki yeri için ne söyleyebilirsin?

Mesleğimiz çok üzülerek söylüyorum ki gereken değeri görmüyor. İlaç yazmadan sadece konuşma terapileriyle iyileşmeyi mümkün bulmuyor toplumumuz. Bu da insanların gözünde itibarsızlaşmaya sebep oluyor. Ama biz biliyoruz ki bir toplumun ayakta kalmasını, insanların refah içinde yaşamasını sağlayan yegane şart ruh sağlığıdır. Bunun için var gücümüzle çalışmalıyız.

Ege Üniversitesinden memnun musun?

Tabii ki memnunum. Evim gibi oldu artık. Okul özlenir mi? Deli gibi özlüyorum.

Ege Üniversitesinde hmmm ortam nasıl, parti falan yapıyor musunuz??

Her gün parti olmuyor bir kereJ okulun en hareketli olduğu dönemler topluluk stant haftaları ve bahar şenliği dönemi. Kampüste adeta karnaval varmışçasına eğlenceli bir ortam oluyor. Beklerizz

İzmir’de hayat nasıl peki? İzmir öğrenci şehri mi??

İzmir kesinlikle öğrenci şehri. Tek sıkıntısı fiyatların pahalılığı. Yurtlar,evler birçok şehre göre daha pahalı. Ama İzmir bence bir sevda…

Nerede kalıyorsun? Yurt fiyatları, ev fiyatları hakkında ne söylemek istersin?? 

Üstte cevaplamışım bu soruyu görmeden. 2 yıl yurtta kaldım bu yıl evde kalacağım okul açılırsa (umarım). Yurt fiyatları pahalı (özeller için diyorum) ev fiyatları da özellikle bu yıl uçmuş durumda en ucuz ev (eğer 1+1 değilse) 1600 tl civarında. Gelecek arkadaşlara ve ailelerine bol kazanç diliyorum. Zorlanmamak mümkün değil ne yazık ki.

Hangi topluluklara üyesin, topluluk faaliyetleri için ne söyleyebilirsin? Eğleniyor musunuz??

Genç Fütürizm Topluluğun’un yönetimindeyim. Aynı zamanda Genç yeşilay Topluluğu’nun da üyesiyim. Topluluk yönetimi için konuşacak olursam eğer sevdiğiniz insanlarla sevdiğiniz işler yapıyorsanız mükemmel bir yer. Okuldaki işlerin prosedürünü öğrenmeniz için de biçilmiş kaftan topluluk yönetiminde olmak. Bunun dışında okulumuzda onlarca topluluk var, kendini birinde bulman elbette mümkün. Etkinlikleri de üyelerin beklentilerini karşılayacak türden. Eminim keyif alırsınız.

Ege’li olmak ayrıcalıktır…

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.