Okullar ve üniversiteler tatil edilmiş iken,oturduğunuz yerden çok farklı konularda dersler alarak kendinizi geliştirebileceğiniz online kurs platformları:

1)EDX

31 farklı alanda ve yüzlerce farklı başlıkta online ders alabilirsiniz. Derslerin hemen hepsine kayıt olmak ve ders içeriklerine ulaşmak ücretsiz. Hatta bazılarında para ödemeden ödevlere de erişebilirsiniz. Sertifika almak için para ödemek şart.

Link: http://edx.org

2)COURSERA

Birçok alan ve başlıkta online dersler alabilirsiniz. Çoğu derse kayıt olmak ve içeriklere erişmek ücretsiz. Ödevlere erişmek ve sertifika için para ödemek şart. Güzel yanı ise, her bir kurs özelinde burs başvurusu yapabilirsiniz.

Link:coursera.org

3)UDACITY

Daha çok yazılım dikeyinde kursların yer aldığı platform. Çoğu derse kayıt olmak ücretli ancak özellikle “Business” dikeyinde ücretsiz olan ve sertifika sunan dersler mevcut. (Ücretli) dersler neticesinde alacağınız sertifikalar, global bazda geçerli.

Link:http://udacity.com

4)GOOGLE DİJİTAL GARAJ

Dijital pazarlama alanında ve Google servisleri konusunda uzmanlaşmak isteyenler için tamamen ücretsiz ve sertifikalı eğitimler sunulan platform. Giriş seviyesinde dijital pazarlama öğrenmek için en iyi adreslerden biri.

Link:https://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage

5)CURIOUS

Belirleyeceğiniz dikeyler her gün 5, 15 veya 30 dakikalık farklı ders içeriklerini size mail olarak gönderen çok eğlenceli platform. Aynı 5 dakika içerisinde hem matematik problemi çözebilir hem de Roma Tarihi hakkında metin okuyabilirsiniz.

Link: https://curious.com/

6)KOSGEB

KOSGEB’in Uzaktan Eğitim sisteminde, Geleneksel Girişimci ve İleri Girişimci Eğitimleri var. TC kimlik nosu olan herkes ücretsiz katılabiliyor.

Link: https://lms.kosgeb.gov.tr/

7)ALISON

Çoğunlukla işyerine dayalı becerilere odaklanan ücretsiz bir çevrimiçi eğitim platformudur. Sertifikalar için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Link: https://alison.com/


@basaarkaya
Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.