• Bu bölüm için hangi yetenek ve becerilere sahip olmak gerekir?

Bölüm için gereken bir çok becerinin sonradan da öğrenilebilmesi muhtemel fakat olayları yorumlayabilme,kriz yönetimi, insan ilişkileri gibi bazı konularda yetenekli olmak her zaman için sizleri bir adım öne geçirecektir.

  • Eğer bu puandan daha iyisini yapsaydın hangi bölümü tercih ederdin?

Elektirik Elektronik

  • Bölümün en avantajlı yanları ne?

Mezun olunduktan sonra bir çok kurumda iş olanağı bulabiliyorsunuz, mezun sayısı çok olsa da iş imkanı da çok olan bir bölüm, doğru kararlar ve doğru kariyer planlamasıyla çok daha büyük işler başarabilirsiniz.

  • Bölümün dezavantajlı yanları ne?

Mezun sayısının diğer bölümlere nazaran daha fazla olmasından dolayı öne çıkabilmek için kendini geliştirmek ve ekstra bir şeyler katmak gerekiyor.

  • Bölümüne maddi anlamda bakacak olsan… Kısacası para kazandırır mı? 😊

Bilindği gibi bölümün iş sıkalası oldukca geniş, hemen hemen her türlü alanda varlığını sürdürmekte, devlet kurumlarında yüksek maaşlı olarak çalışabileceğiniz gibi ülkenin hatta dünyanın önde gelen şirketlerinde yönetici olarak da çalışabilirsiniz ya da kendiniz bir şirket kurup ülkenin ya da dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi de olabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı; çizeceğiniz kariyer planı ve bu planı işleyişinizle alakalı.

  • Bu mesleğin günümüzdeki ve gelecekteki yeri için ne söyleyebilirsin?

Bölümde bizlere bir organizasyonun nasıl kurulacağını, nasıl yönetileceğini ,hangi durumlarda neler yapılması gerektiğini, eğer bir organizasyonun parçasıysanız, nasıl yükselebileceğinizi, neler yapmanız gerektiğini öğretiyorlar; Organizasyonlar çağımızın her anında geçmişimizde ve geleceğimizde sürekli olarak varlıklarını sürdürdüler ve sürdürmeye de devam edeceği için bu organizasyonları yönetecek yöneticilere ve bu organizasyonda çalışacak bireylere her daim ihtiyaç duyulacağı için  gerekliliğini hiç bir zaman yitireceğini düşünmüyorum.

  • Ege Üniversitesinden memnun musun?

Öğrencilerine pek çok olanak sunması,desteklemesi açısından memnunum.

  • Ege Üniversitesinde hmmm ortam nasıl, parti falan yapıyor musunuz??

Parti işlerini genelde topluluklar yoluyla hallediyoruz hemen hemen her topluluk parti tarzı aktiviteler düzenliyor partilerin kaliteside düzenleyen topluluğa göre değişiklik gösteriyor.

  • İzmir’de hayat nasıl peki? İzmir öğrenci şehri mi??

Eğitim hayatımı her zaman izmirde gerçekleştirmek istemişimdir 3 yıldır da izmirde yaşıyorum ve şehir olarak doğru bir seçim yaptığımdan eminim mezun olduktan sonra da hayatımı izmirde sürdürmek isterim aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir şehir hemen hemen herkese hitap edebiliyor

  • Nerede kalıyorsun? Yurt fiyatları, ev fiyatları hakkında ne söylemek istersin?? 

3 yıllık sürede 1 yılım yurtta 1 buçuk yılım ise evde geçti şunu söyleyebilirim  ki konaklama açısından diğer şehirlere nazaran çok daha pahalı bir şehir yurtların da ev kiraları gibi fiyatları yüksek.

  • Hangi topluluklara üyesin, topluluk faaliyetleri için ne söyleyebilirsin? Eğleniyor musunuz??

 Güncel olarak  Ege genç fütürizm ( ege GFT) , Ege Quidditch ve ege işletme toplululuklarına üyeyim  bu 3 topluluktan 2 tanesinde çok daha aktifim bunlar genç fütürizm topluluğu ve quidditch topluluğu şu ana kadar 3 yıllık süre içerisinde bana  en çok fayda sağlayan 2 topluluk özellikle parti konusunda kalitesi seçtiğiniz topluluğa göre değişmektedir demiştim ege GFT bu konuda kaliteyi en üst sıralara taşıyan bir topluluk diyebilirim 1 dönemlik süreçte  partilerinden 3 tanesine katılma fırsatı buldum ve her bakımdan kaliteli ve eğlenceli aktivitelerdi hatta yarım saat durup çıkarım dediğim tanışma toplantısında dahi 5-6 saat kalmıştım insanların samimi ve sıçak olduğu bir ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlamamıştım onun dışında yaptıkları söyleşiler ve konferanslarla hemen hemen her bölümden ve her türlü ilgi alanına sahip inanlara hitap edebilme yönleri beni en çok tatmin eden yanlarından birisi oldu.

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.