Selam herkeseee. Yepyeni, pırıl pırıl, kolonya kokan bir karantina gününden hepinize merhaba. Karantina günlerinde bir nebze olsun sizleri güldürmek ve şu sıkıntılı günlerde moralinizi yüksek tutmak için çalışıyoruz. Belki görmüşsünüzdür, daha önceden bu amaçla ülkemizi ve halkımızı muasır medeniyetler seviyesinden uzaklaştırmak için tasarlanan birkaç mobil oyundan bahsetmiştik. Eğer okumadıysanız “buradan” o yazımıza ulaşabilirsiniz.

Eğer evde kaldığınız sürede sosyal medya üzerinden çeşitli meydan okumalara katıldıysanız, amacıyla zıt doğrultuda olacak şekilde tuvalet kağıdı sektirdiyseniz ve “hazır onu yapmışken bunu da yapayım diyerek” poponuzun üzerinde tuvalet kağıdı döndürdüyseniz büyük ihtimalle faaliyet kotanızı doldurmuş ve yeni arayışlar içindesinizdir. Biz de bugün sizi az buçuk meşgul edecek güzel ve ilginç birkaç siteden bahsedeceğiz.

NOT: BU SİTELER TUVALET KAĞIDI VE TÜREVLERİNİ İÇERMEZ.

1)FUTUREME

İsminden de biraz anlaşılır olsa gerek, bu siteyle gelecekteki size mail atabiliyorsunuz. Sitede 1yıl, 5 yıl gibi hazır tarihler olduğu gibi doğum gününüz, yıldönümü veya ileride intihar etmek isteyeceğiniz tarih gibi özel olarak tarih de belirliyorsunuz. Mailinizi yazın, tarih seçin ve o tarihte size mail göndersinler. Normalde yüzüne bile bakmayacağınız birşey fakat bu günlerde iyi gider.

2) OCEARCH

Bu site, gerçekten de güzel bir fikir ürünü gibi duruyor. Sistemde, dünya okyanuslarında hayatını sürdüren yunus, balina, kaplumbağa gibi üzerine verici takılmış hayvanları görebiliyorsunuz. Ayrıca her canlının boyundan kilosuna, hatta gün gün hareket ettiği rotaya da ulaşabilir, araştırmalar için bağışta bulunabilirsiniz. Sistem üzerinde işaretli hayvan sayısı ise 416.

3)THIS PERSON DOES NOT EXIST

Siteye giriyorsunuz ve ne bir sekme, ne bir bilgilendirici metin, ne de bir iletişim numarası bulabiliyorsunız. Ekranda sadece bir insan fotoğrafı çıkıyor. Sayfayı her yenilediğinizde başka bir fotoğraf görüyorsunuz. Bu ne biçim site dediğinizi duyar gibiyim, ki haklısınız, fakat bu fotoğraflarda bi farklılık var. Her görsel, yapay zeka ile bilgisayar tarafından yapılıyor. Yani o insanlar gerçek değil. En azından sitenin iddiası bu fakat ben inanmadım. Siteye girdiğimde ilk gördüğüm kişiyi markette gördüğüme yemin edebilirim. Eğer siz de sayfayı yenilerken köydeki babannenizin resmini görürseniz, hemen ekran görüntüsü alın ve şirkete dava açın, belki kazanırsınız.

4)NEAVE

Benim aralarında en sevdiğim ise bu. Siteye giriş yaptığınızda birbiriyle alakasız bazı seçenekler görüyorsunuz. 80’den fazla enfekte sahip bir kamera, göz illüzyonları, yıldız atlası gibi çeşitli ve ilginç kısımları var.  Özellikle neavetv adlı bölümde tüm gününüzü geçirebileceğiniz videolar gösteriliyor. Bazıları biraz rahatsız edici olabilir ama kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

5) I HATE MY ROOMMATE

Oda arkadaşınız on günde bir mi yıkanıyor, her gün her saat odada/evde yelleniyor mu, yoksa sürekli sizin kıyafetlerinizi mi giyiyor? Eğer oda arkadaşı teröründen muzdarip iseniz, bu site tam size göre. Burada oda arkadaşınıza istediğiniz gibi saydırıp rahatlayabilirsiniz. Site İngilizce olsa da birçok türkçe yazı yazan insan var. Gerçekten de iyi vakit geçirebileceğiniz bir site. Yorumları okurken gülmekten karnınıza ağrılar girecek.


Yepyeni bir yazıda görüşmek dileğiyle hoşçakalın, evde kalın, ayrıca tuvalet kağıtlarını amacına uygun kullanın…

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.