Ne abi bu fütürist yaşam?

Evet, belki de topluluğumuz açıldığından bu yana aldığımız temel soru buydu, ne abi bu fütürist yaşam? Biz de artık fütürist yaşamın ne demek olduğunu detaylıca anlatmak istedik.

Belki de bunu defalarca söyledik ama son bir kez daha söyleyelim. Fütürizm temel olarak gelecek demek. Fütürist de kendini bu felsefeye göre yönlendiren, en ufak bir şeyde bile bu pencereden düşünen kimse demek. Peki bu kavram yaşamla birleşince ne oluyor?

Fütürist yaşam, gelecekte olası neler olabileceğini tasarlayan, hayatını ve aldığı kararları bu yönde hareket ettiren yaşam tarzı demek. Hepimiz gelecekte parlak ve güzel bir gelecek bekliyoruz. Fakat hele ki 21. Yüzyıl gibi teknoloji ve bilgi aktarımının son hızda yaşandığı bir zamanda hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek hiç de kolay değil. Bunun için bu hıza ayak uydurmak, hatta önüne geçmek durumundayız. Ancak bu şekilde idealarımıza ulaşabiliriz. Bizi diğerlerinden ayıran temel şeyin geleceği düşünme ve tasarlama olması, ulaşma eylemine bir turbo etkisi yaratarak daha hızlı bir şekilde elde etmemizi sağlayacaktır. Son olarak mottomuz ne diye sorarsanız da;
Arayan değil, aranan insan olmak…

YanıtlaYönlendir
Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.