• Bu bölüm için hangi yetenek ve becerilere sahip olmak gerekir?

Dil öğrenmeyi seven, yeni bir kültür tanımak benim hoşuma gider diyen herkes bu bölüme gelebilir. Alman diline almanyaya karşı ayrı bir ilgim var diyenlerin  seçip seveceği bir bölüm.

Ayrıca hangi bölüm olduğu fark etmeksizin size verebileceğim tek tavsiye sadece kendini iç sesinizi dinlemeniz ve istediğiniz sevdiğiniz bir bölüme gitmeniz. Şimdiden iyi tercihler ve umarım her şey gönlünüzce olur :))

  • Eğer bu puandan daha iyisini yapsaydın hangi bölümü tercih ederdin?

Amerikan kültür dili ve edebiyatı

  • Bölümün en avantajlı yanları ne?

Dersler eğlenceli geçiyor, ayrıca başka bir dil ve onun kültürünü bilmek size başka bir bakış açısı daha kazandırıyor, iş imkanları konusunda yada yurt dışında yaşamak yada oraya taşınmak istiyorum diyenler için avantajlı bir bölüm olduğunu düşünüyorum.

  • Bölümün dezavantajlı y kolay yanları ne?

dil ve edebiyat bolumlerinde okumak icin o dili oldukca iyi bir sekilde kullaniyor olmalısınız.aksi takdirde okul bir iskenceye dönüşebilir. Size tavsiyem baştan işi sıkı tutmanız yoksa benim gibi hazırlık tekrarı yapmak zorunda kalırsınız :((

  • Bölümüne maddi anlamda bakacak olsan… Kısacası para kazandırır mı? 😊

Para kazandırır mı sorusuna verebileceğim tek yanıt sana vs kendini geliştirmene bağlı. Hangi meslek gurubu olursa olsun hiçbir işveren sana al şu 10kyı şunları yap demez. Kendi kendine bir şeylerin farkında olmalısın. Bölümden mezun olduktan sonra imkan çok ama bu tamamen senin onları nasıl değerlendirdiğinle ilgili. Tercümanlık, öğretmenlik, ünide kalma, konsoloslukta çalışmak yada özel sektör… Bunlar sadece şuan aklıma gelenler… Seçeneğin çok ve bunları iyi değerlendirirsen iyi para kazandırma potansiyeli olan bir bölüm

  • Bu mesleğin günümüzdeki ve gelecekteki yeri için ne söyleyebilirsin?

Gelecek vaat eden bir alan olduğunu düşünüyorum. İnsanlar yeryüzünde var olduğu sürece dillerde varolmaya devam edecektir ve farklı dilden insanlar birbirleriyle daha çok iletişime geçtikçe arada köprü görevi gören biz tercümanlara daha çok iş düşecektir. Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan:)))

  • Ege Üniversitesinden memnun musun?

Evet memnunum ve egeyi seviyorum 💙

  • Ege Üniversitesinde hmmm ortam nasıl, parti falan yapıyor musunuz??

Harika bir ortama sahip; sosyal biriyim diyorsanız sizin tercihiniz Ege olmalı:) parti konusuna gelirsek hemen hemen her topluluk yılda 2 yada 3 kez parti yapıyor ve dev eğlenceli geçiyor. Size tavsiyem partileri asla kaçırmayın :))

  • İzmir’de hayat nasıl peki? İzmir öğrenci şehri mi??

İzmir kesinlikle öğrenci şehri. Fiyatlar, ortam, sunduğu imkanlar vs tam bir öğrenci şehri . Kendi adıma konuşmam gerekirse pandemi nedeniyle sadece yarım dönem geçirebilmeme rağmen harika bir güz dönemi geçirdim izmirde:)  Burada özgürlükçü, laik ve harika bir medeniyet var . Başka bir şehirde öğrenci olmak istemezdim:)) Hatta sanırım artık hiçbir güç beni İzmir’den başka bir şehirde yaşayamaz:)))

  • Nerede kalıyorsun? Yurt fiyatları, ev fiyatları hakkında ne söylemek istersin?? 

Ben geçen yıl kyk kaldım. Özel yurt fiyatları gereksiz pahalı, kyk desen rahat değil yani bence aklı olan direk eve çıksın. Bir arkadaşınızla eve çıksanız hem daha uyguna gelir hemde kafanız daha rahat olur. Ama ilk sene yurtta kalın derim çünkü yeni ortam yeni insanlar filan biraz çevreyi tanımalı ve gözlemlemelisiniz.

  • Hangi topluluklara üyesin, topluluk faaliyetleri için ne söyleyebilirsin? Eğleniyor musunuz??

Gft ve evivaya üyeyim

Genç fütürizm topluluğu ile birinci yılımız olmasına rağmen harika zaman geçirdik. Partiler, söyleşiler, etkinlikler, geziler vs harika ve sıcak bir ortama sahip olan mükemmel topluluk. Egeyi kazanan arkadaşları topluluğumuza bekliyoruz. Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum. Eylülde okullar açıldığında parti istiyoruz sayın başkan :))

Eviva yani Ege üniversitesi viyana valsi topluğu. Sıcak bir ortamı sahip, ve benim için bir topluluktan öte artık ailem gibi. Harika insanlar tanıdım. Hem derslerde hemde ders dışında çok eğlendim. Malum karantina filan sadece güz dönemi derslere devam edebilmemize rağmen harika anılar ve insanlar kazandırdı bana. İlk senem olmasına rağmen bu insanlar arasında asla yabancılık çekmedim ve hepsini ççook tatlı ve samimi insanlar . Egeyi kazanan arkadaşları evivaya beklerim 🙂 bir dans topluğundan daha fazlası..

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.