Karantinanın 8. gününden herkese selamm!

Topluluk olarak şu karantina sürecinde can sıkıntısından akıl sağlığımızı kaybetmeden önce siz değerli okurlarımıza elimizden geldiğince güzel ve işe yarar yazılar kaleme almak için uğraşıyoruz. Fakat bugünkü yazımız bununla tamamıyla alakasız, can sıkıntınız en üst noktada olmasa hayatta oynamayacağınız saçma, gereksiz ve zeka düşürücü birkaç mobil oyunu sizlere tanıtacağız.

Kesinlikle reklam değildir bu arada, daha o kadar delirmedik çok şükür.

Hazırsanız derin bir nefes alın ve okumaya başlayın!

1) Brain Test:Zeka Oyunları

İnanmayacaksınız ama bu oyun Türkiye’de en çok indirilen oyun. Aldığı puan ise 4.7. Bizim böyle dememizin sebebi ise içeriği. Oyunun içinde zeka ile alakası olmayan çözümlere sahip düzinelerce oyun var. Ayrıca 1 saatlik bir oyunda yaklaşık 40 dakika reklam görebilirsiniz. Bu oyunu daha konuşmayı bilmeyen kardeşiniz veya kuzeninize verebilirsiniz. Zira cevapları bulmak için orayı burayı parmaklaması yeterli.

2) Akıllı Çay Bardağı

Sıradaki oyunumuz akli dengelerinizin sınırlarını zorlayacak cinsten. Akıllı Çay Bardağı oyunu, Play Store’da 2.4 puan almış. Yorumlarda oyunun insanları izlediğini ve kamerayı kapalı tuttuğunuzda oyunun başlamadığını iddia etmişler. Biz böyle bir sıkıntı yaşamadık fakat 3. oynamadan sonra mecburen oyunu silmek zorunda kaldık. Çay bardağının sesi ve hareketleri kulağımızda çınlıyor. Yorumlara baktığınızda rüyasında bu çay bardağını gören çocuklar da mevcut. Öte yandan tahmin ettiğinizi büyük ölçüde biliyor.

3) Knives Out- No Rules, just fight!

Oyun ilk bakışta PUBG Mobile’ye benziyor. Grafik anlamında ise berbat. Oyuna henüz girebilen bir kişiye rastlamadık. Yorumlarda da bunu çok rahat görebilirsiniz. Yorumlarda görebileceğiniz diğer bir şey ise küfür ve hakaret olacak. Oyun 75 mb civarında bir alan kapladığını iddia ediyor fakat indirdiğinizde 3 gb gibi bir güncelleme istiyor. Bu kadar veriyi nereye indirdiğini ve nerede kullandığını çözemedik. İsterseniz indirebilirsiniz fakat mobil verinizin kapalı olduğundan emin olun.

4) Az mı, Çok mu

Yine ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinden uzaklaştırmak için büyük bir çaba sarfeden yerli ve milli bir oyundan bahsedeceğiz. Az mı Çok mu, size herhangi bir şeyin internetten aranma sonucunu veriyor, sonra başka bir şey soruyor ve bu şeyin, ilk verdiği veriden az mı yoksa çok mu olduğunuzu bilmenizi istiyor. Oyunun başında sadece 2016 yılının bir ayındaki arama sonuçlarının baz alındığı yazıyor.  Yani siz 4 yıl önceki sonuçlara göre tahminde bulunuyorsunuz. Ayrıca bilemediğiniz zamanda ara ara size hakarette bulunabiliyor.

Yukarıdaki oyunların hepsi tarafımızca denendi. Gönül rahatlığıyla indirmeyebilirsiniz. Bu arada lütfen dedelerimize sahip çıkalım. Arkanızı döndüğünüz anda yavaş adımlarla evden kaçabilirler. Kendinize de dikkat edin #EvdeKAL’ın. Yeni bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

Paylaş:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.